Szlachetna Paczka – Rejon Gmina Widawa

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy- realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. W tym roku po raz pierwszy realizowana na terenie naszej gminy jako REJON GMINA WIDAWA. W poprzednich latach braliśmy udział w dwóch rejonach: „Łask i okolice”, oraz „Sędziejowice i Widawa”.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że rzesza wspaniałych osób angażuje się w mądrą pomoc i wyciąga dłoń do rodzin, które w życiu codziennym walczą z biedą, ubóstwem, chorobą, niepełnosprawnością.
W tegorocznej edycji Szlachetna Paczka w Rejonie Gmina Widawa brało udział 8 wolontariuszy, którzy dotarli z mądrą pomocą do 23 Rodzin z terenu naszej gminy.

Wolontariuszami Szlachetnej Paczki Rejonu Gminy Widawa byli: Urszula Rzepecka, Małgorzata Magdziak- Lisowska, Kinga Siłko, Sylwia Gac, Monika Młynarczyk-Krawczyk, Ewa Pelizg, Joanna Cichecka i Magdalena Piątek. Liderem rejonu była Magdalena Piątek.

Finał XVI edycji projektu szlachetna Paczka odbył się 10-11 grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Widawie, ul. Mickiewicza 3, 98-170 Widawa. Wójt Gminy Widawa, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Widawie oraz Lider Rejonu Gmina Widawa składają serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom Szlachetnej Paczki, darczyńcom, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Widawie , pracownikom Biblioteki Publicznej w Widawie , uczniom i nauczycielom z Zespołu Szkól w Widawie, Zespołu Szkół w Chociwiu i w Ochlach, jak również wspaniałym strażakom z OSP w Widawie.