To już XVI edycja Szlachetnej Paczki!!!

superw

Zostań Wolontariuszem już dziś!!!

Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i zarejestruj się na Wolontariusza rejonu Gminy Widawa. Kandydaci mogą zgłaszać się do 15 października 2016 r. Dołącz do Drużyny Najlepszych.

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób, aby sami zaczęli sobie radzić w życiu. Od 15 lat jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodzin w potrzebie, a pomostem między nimi są SuperW, czyli wolontariusze Paczki. Paczka jest impulsem dla tych, którzy mierzą się z trudnościami. Ma być impulsem do dalszej walki o poprawę swojego losu, bo czasem to właśnie uwagi od drugiego człowieka i wiary, że coś się może zmienić, najbardziej brakuje rodzinom, do których docieramy.

SZLACHETNA PACZKA dociera do osób żyjących w niezawinionej biedzie, czyli takich które z niezależnych od siebie przyczyn, znalazły się w trudnej sytuacji.
Do projektu włączane są głównie osoby starsze i samotne, rodziny wielodzietne i te dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością, samotni rodzice oraz ci, których spotkało nieszczęście. Oprócz kryterium finansowego, kluczowe znaczenie ma postawa rodziny. Paczka pomaga tym, którzy sami chcą sobie pomóc i charakteryzują się postawą proaktywną. To ludzie, którzy nie dopominają się pomocy, nie krzyczą, że coś im się należy, tylko sami próbują poprawić swój los.

Zapraszamy wolontariuszy do kolejnej edycji SZLACHETNEJ PACZKI!

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:
Magdalena Piątek- Lider Rejonu Gminy Widawa ( tel. kont. 504-307-057)