Nabór do programów na rok 2023

Program Opieka wytchnieniowa

Program Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej

Wójt Gminy Widawa informuje że rusza nabór wniosków do przyszłorocznych edycji programów Opieka wytchnieniowa oraz Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej skierowanych do jednostek samorządu terytorialnego. To ważna pomoc zarówno dla osób z niepełnosprawnościami, jak i ich rodzin.

Program Opieka wytchnieniowa to ważne wsparcie przede wszystkim dla opiekunów i bliskich osób z niepełnosprawnościami. Możliwość doraźnego pozostawienia podopiecznego w dobrych rękach to dla nich szansa np. na załatwienie własnych spraw lub po prostu odpoczynek.

Program Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej ma na celu zapewnienie dostępności do usług asystencji osobistej tj. wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osób niepełnosprawnych.

Samorządy na złożenie wniosków na środki finansowe mają czas do 10 listopada br.

Szczegółowe informacje o programach w linkach poniżej:

 

Prosimy osoby niepełnosprawne oraz opiekunów osób niepełnosprawnych zainteresowanych uczestnictwem w ww. programie, oraz osoby posiadające kwalifikacje do realizacji usług w  ww. programach o dokonanie zgłoszenia                          w terminie do 9 listopada 2022 roku do godz. 12.00 do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Widawie. Powyższe informacje będą niezbędne do złożenia zapotrzebowania przez Gminę Widawa na realizację ww. programów na rok  2023.

  1. Ogłoszenie naboru wniosków w ramach programu opieka wytchnieniowa
  2. Program opieka wytchnieniowa
  3. Nabór wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023

Wójt Gminy Widawa

Michał Włodarczyk